Fotoliuminescenciniai ženklai ir juostos

Fotoliuminescencinių – švytinčių tamsoje – ženklų ir juostų gamyboje yra naudojami fotoliuminescenciniai pigmentai, kurie pasižymi savybėmis absorbuoti, sukaupti ir išskirti šviesą, todėl po 10-20 minučių šviesos absorbcijos, tamsoje jie gali švytėti apie 8-10 valandų ir ilgiau. Viena iš sričių, kurioje tokie ženklai ir fotoliuminescenciniai pigmentai naudojami yra darbų saugos ir priešgaisrinės saugos sritys.

Fotoliuminescenciniai ženklai, juostos ir ženklinimai yra labai gerai matomi ir iš didesnio atstumo dėl ryškaus, bet ne akinamo, švytėjimo. Tai padeda žmonėms orientuotis aplinkoje, greitai sureaguoti į staiga pasikeitusią situaciją bei saugiai ir efektyviai evakuotis iš patalpų, pasinaudoti gaisrine įranga. Siūlome įsigyti šiuos fotoliuminescenius produktus:  evakuacinius ženklus, priešgaisrinės saugos ženklus, PVC ir plastikines PVC juostas evakuacinių takų žymėjimui, abrazyvines juostas, kurios skirtos ne tik evakuaciniam patalpų žymėjimui, bet ir veikia kaip priemonė nuo paslydimo, žymi kliūtis bei pavojingas vietas. Pagal klientų pageidavimus galime pagaminti bet kokio dizaino fotoliuminescencinius ženklus.

Fotoliuminescencinių ženklų ir juostų savybės:

 • Šviesos absorbcija ir išskyrimas. Absorbuoja bet kokią šviesą – dienos šviesą, dirbtinio apšvietimo skleidžiamą šviesą ir kt. Sukaupta šviesa tamsoje yra išspinduliuojama.
 • Nėra kenksmingi ar radioaktyvūs;
 • Nereikalingas elektros energijos šaltinis, palaikantis ženklų ar juostų švytėjimą. Dingus elektros įtampai, šie produktai savaime pradeda spinduliuoti prieš tai absorbuotą šviesą;
 • Ryškus ir ilgalaikis švytėjimas tamsoje – apie 10 valandų ir daugiau;
 • Pasižymi atsparumu nusidėvėjimui, korozijai, karščiui; tam tikras atsparumo laipsnis ugniai, įbrėžimams;
 • Nesudėtingas patalpų ženklinimas, žymėjimas ir priežiūra – pasižymi lankstumu, todėl juos lengvai užklijuosite ant įvairių patalpos vietų (lubų, grindų, laiptų, sienų ir tt.);
 • Fotoliuminescenciniai produktai  nepraranda švytėjimo tamsoje savybės apie 10 metų; praėjus 5 metams po jų eksploatavimo, švytėjimas gali tapti blankesniu.
 • Abrazyvinės fotoliuminescencinės juostos veikia ir kaip priemonė, apsauganti nuo paslydimo, žymi kliūtis ar pavojingas vietas.

UAB “Narvita” parduodami fotoliuminescenciniai produktai atitinka ISO  9001:2008  standarto reikalavimus, priešgairiniai ir evakuaciniai ženklai yra sertifikuoti DNV ir TÜV Rheinland. Išduoti sertifikatai yra produkto kokybės, saugos žmogui bei aplinkai garantija. Fotoliuminescenciniai ženklai atitinka „Minimalius bendruosius reikalavimus gaisrinės saugos ženklams ir jų naudojimui įmonėse“ (2005-12-23 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymas Nr. 1-404).

Fotoliuminescenciniai ženklai sėkmingai naudojami visame pasaulyje bei užsienio kapitalo įmonėse Lietuvoje. Šiais ženklais ženklintas Frankfurto oro uostas (Vokietija), Vokietijos telekomo pastatas, Didžiosios Britanijos metro, Paryžiaus metro ir požeminės perėjos, Pasaulio prekybos centras Niujorke, Tokijo metro, įvairių šalių laivai, prekybos centrai, požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ir tt.

Evakuacinio ir priešgairinio patalpų ženklinimo paslaugos

Mes ne tik prekiaujame fotoliuminescencine produkcija, bet ir teikiame ženklinimo paslaugas įmonėms. Daugiau skaitykite skyrelyje “Paslaugos įmonėms”

Saugos reikalavimai

Vadovaujantis Saugos ir sveikatos apsaugos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatais (Socialinės apsaugos ir darbo ministrės 1999-11-24 įsakymas Nr. 95) ir Gaisrinės saugos ženklų naudojimo įmonėse, įstaigose ir organizacijose reikalavimais (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005-12-23 įsakymas Nr. 1-404), darbdaviai privalo įrengti saugos ir sveikatos apsaugos ženklus pagal šių nuostatų reikalavimus ten, kur neįmanoma išvengti rizikos arba pakankamai ją sumažinti kolektyvinėmis saugos priemonėmis, darbo organizavimo metodais, būdais.

Saugos ženklai įrengiami bei žymimi darbo vietose, atlikus profesinės rizikos vertinimą, t.y. įvertinus nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų galimybę bei numačius priemones, kurios pašalintų riziką darbo vietose arba bent ją sumažintų. Svarbu užtikrinti, kad saugos ženklų įmonėje būtų pakankamai, kad jie būtų prižiūrimi ir tinkamai eksploatuojami. Ženklai turi būti pagaminti iš smūgiams ir atmosferos veiksniams atsparių medžiagų, tinkamų aplinkai, kurioje jie naudojami. Nemažiau svarbu yra ženklo įrengimo/žymėjimo vieta ir būdas. Vaizdiniai ženklai turi būti įrengti reikiamame aukštyje ir tinkamu regėjimo kampu bei tinkamo dydžio.

Kiekvienas darbdavys turėtų būti suinteresuotas, kad bet kuri darbo vieta atitiktų saugos reikalavimus, kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų darbe, kad darbovietė nepatirtų didelių nuostolių dėl darbo saugos reikalavimų nesilaikymo. Neabejotina tai, kad norint pasiekti gerų rezultatų yra svarbu sukurti funkcionalią ir saugią aplinką. Visa tai padės Jums užtikrinti tvarką sandėliuojant produkciją ar žaliavas bei užbėgti nelaimėms už akių.

Nelaimingų atsitikimų darbe statistika*

 • Lietuvoje pusė mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta statybų ir transporto srityse. Tarp pavojingiausių veiklos sektorių – medienos apdorojimas, chemijos pramonė, žemės ūkis, miškininkystė, elektros, dujų ir vandens tiekimas.
 • Beveik pusė darbuotojų Lietuvoje žūsta tik dėl to, kad darbas buvo netinkamai organizuotas.
 • Trečdalis žuvusiųjų dirbo statybose – jose Lietuvos darbuotojai žūsta tris kartus dažniau nei vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse.
 • 2008-aisiais metais Lietuvoje ištirti 85 mirtini nelaimingi atsitikimai darbe bei 179 sunkūs nelaimingi atsitikimai; dar 50 nelaimingų atsitikimų šiuo metu tiriami.

*Remiantis LR Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis.